Elkészült a terápiás kertünk

A március 19–20-ai hétvégén négy évszakos terápiás kertet alakítottunk ki az iskola udvarán. Ennek legfontosabb eleme a taposóösvény, amely nyáron mezítláb, hideg időben cipőben is használható. Az apróbb és nagyobb szemű anyagok a talpizmok stimulálását segítik.

Raklapokból magaságyásokat állítottunk össze, amelyekbe hamarosan belekerülnek a vetőmagok és a palánták. A gyümölcsös végébe került a rovarszálló, amely a rovarok áttelelését segíti, és hozzájárul a kerti élővilág sokféleségének fenntartásához. A taposóösvény folytatásába egy egyensúlyozópályát telepítettünk – ez hosszú távon az önbizalmat erősítheti.

A terápiás kert elemei az évszakokhoz kapcsolódnak, használhatók az oktatásban, és támogatják az önálló életre nevelést.

Az ötlet megvalósításában nyújtott segítségért köszönetet mondunk a szülőknek és a MagOrganic cégcsoport dolgozóinak.